Hosting
Wirusy z iPhone’a mogą zaatakować iPada
 
PandaLabs, laboratorium antywirusowe Panda Security, odkryło, że złośliwe oprogramowanie przeznaczone do infekowania iPhone’ów może zagrażać również iPadowi.

Popularność urządzeń firmy Apple i ich rosnący udział w rynku sprawia, że złośliwe oprogramowanie opracowane specjalnie do ataków na te platformy zaczyna przyciągać coraz więcej uwagi. W zeszłym roku Laboratorium PandaLabs ostrzegało przed robakiem iPhone/Eeeki, który potrafił infekować iPhone po wprowadzeniu jailbreaku (tzn. takie, w których usunięto zabezpieczenia, aby umożliwić instalację nieoficjalnych aplikacji). W niedługim czasie robak przeniósł się również na iPod Touch.

Choć firma Apple postanowiła całkowicie zablokować sprzęt (uniemożliwiając instalację urządzeń peryferyjnych) oraz oprogramowanie (wszystkie aplikacje są pobierane ze sklepu z aplikacjami producenta), cyberprzestępcy znaleźli sposób na infekowanie urządzeń po jailbreaku za pomocą złośliwego oprogramowania.

Wszystkie wirusy na iPhone’a będą miały taką samą zdolność do infekowania i przenoszenia się na urządzenia iPad. Przyczyną jest zastosowanie w iPadach i iPhone’ach tego samego systemu operacyjnego znanego jako iPhone (v3) lub w przyszłej wersji iOS (v4).

+ dodal: Szym

  • zrodlo: Skaner.net.pl